Stargate Universe

Nový seriál s tématiku Hvězdné brány přišel na svět v druhé polovině roku 2009. Přináší děj z nového, trochu jiného a neokoukaného pohledu. Děj se odehrává na antické lodi Destiny, na kterou se „omylem“ dostala skupinka vědců, vojáků a civilistů. Postupně odhalují tajemství lodi a zjišťují, že cesta zpátky na zem nebude jednoduchá.

Celý příběh se více zabývá psychologií postav, jejich minulostí a odůvodňuje tak jejich jednání na lodi.  Jediné spojení, které mají obyvatelé Destiny jsou kameny, pomocí nichž se můžou dostat do těl lidí na Zemi. Tím se právě dostáváme k jejich minulosti a k tomu, co je na Zemi spojovalo.

Stargate Universe epizody online:

Již třetí STARGATE seriál nás vezme na palubu antické lodi Destiny, o miliony let starší než Atlantis, kterou jako pýchu své civilizace vypustili Antici. Byl to jejich velký experiment uvedený do pohybu, ovšem nikdy nedokončen. Cílem tohoto experimentu bylo rozsévání hvězdných bran skrz galaxie. Lidé zjistí, že záhadný devátý chevron na bráně může sloužit právě ke spojení s touhle lodí a tak se vydávají na průzkumnou misi.

Záhy ale zjistí, že jsou na palubě Destiny uvězněni, jelikož je loď neschopna návratu na Zem. Pouhý průzkum se tak promění v nikdy nekončící misi. Posádka tak chtě nechtě naplňuje původní účel mise. Spojuje se s každou předešle vypuštěnou bránou a přichází do kontaktu s novými rasami, technologiemi, ale také s nepřáteli. Co jejich misi ztěžuje je neschopnost kontrolovat navigační program lodi. Když někdo zůstane pozadu, je navždy ztracen.

Hlavní postavy:

Nicholas Rush

Doktor Rush je největší odborník na antickou technologii na lodi. To má své výhody. Občas ale není jisté, zda je to výhodné pro všechny obyvatele lodi.

Everett Young

Rázný plukovník Young má za úkol udržet všechno na lodi Destiny v pořádku. Není to jednoduchý úkol, když ne vždy stojí všichni při něm.

Matthew Scott

Poručík Matthew Scott v seriálu zastupuju typického hrdinu Stargate, kterého bychom mohli srovnat s Mitchelem z SG1. Odvážný, nebojí se riskovat a je to jeden z těch, u kterého se tak moc neřeší problémové vztahy na Destiny.
Chloe Armstrongová
Dcera senátora Armstronga, zůstává na lodi po jeho smrti osamělá. Na lodi nachází nové přátele a novou lásku.
Obrázky
Ratings:1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček

Co říkáš na tuto epizodu? Přidej komentář!