Stargate SG1 – info o serialu

Jeden z nejůspěšnějších sci-fi seriálů pojednávající o týmu SG1, který cestuje skrz Hvězdnou Bránu do jiných světů a seznamuje se s novými civilizacemi. Díky jednomu z členů týmu, Tealcovi, si najdou nové přátele a mají dostupné rozližné moderní technologie.

Objevování ale souvisí i s novými nepřátely a těch je hned několik. Ti nejhlavnější jsou Goauldi, falešní bohové, kteří po tísice let zotročují lidstvo. SG1 tým se stává jejich úhlavním nepřítelem a i přesto, že ani zdaleka nemají takové vybavení jako Goauldi, daří se jim vítězit.

Poté se ale objevují nový, mocnější nepřátelé Ori, kteří přišli z cizí galaxie a snaží se šířit násilím své náboženství. Jsou to stejně falešní bohové jako Goauldi, ale mají mocnější zbraně a takřka nezničitelné lodě. Na jejich pořažení bude potřeba opravdu hodně úsilí.

Seriálové pokračování slavného sci-fi filmu stejného názvu. Po dalším objevu Daniela Jacksona je zjištěno, že pomocí hvězdné brány je možné cestovat i na jiné planety. Americká armáda proto zřídí několik týmů pojmenovaných SG, které mají za úkol planety prozkoumat a pokud možno s jejími obyvateli navázat přátelské vztahy. Bojují také proti mimozemské civilizaci, která zotročuje planety, pátrají po původu hvězdných bran a snaží se vymanit z vlivu zkorumpovaných politiků, kteří chtějí bránu využívat kvůli vlastnímu prospěchu.

Hlavní postavy:

Jack O´neil

Hlavní hrdina celého seriálu Jack O´neil, který vede tým SG1 a podílí se na vítězství nad Goauldy.

Daniel Jackson

Doktor Jackson, objevitel Hvězdné Brány a expert na historii. Zastupuje v seriálu hlavního vědátora.

Samantha Carterová

Členka týmu, která se stará o technické záležitosti. Umí toho opravdu hodně a dokáže vysvětlit spoustu věcí.

Teal´c

Jaffa, který sloužil Goauldům ale přidal se k SG1  a pomáhá jim v boji proti Goauldům.

Cameron Mitchell

Nový velitel týmu po O´neilovy, který se musí vypořádat s Ori a jejich pomocníky.

Vala Mal Doran

Cizinka, která se do týmu dostala náhodou, když se pokusila ukradnout loď SG1. Díky jejím kontaktům z její minulosti zlodějky může týmu hodně pomoci.

Obrázky

Ratings:1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček

Co říkáš na tuto epizodu? Přidej komentář!