Stargate Atlantis – info o serialu

Pokračování seriálu Stargate Sg1 probíhá v nové galaxii Pegasus, na základně Atlantis, kterou tam zanechali Antikové před tisíci lety. Díky Danielu Jacksonovi, který zjistil adresu na planetu s Atlantis se může vydat nový team objevovat tajemství galaxie Pegasus.

Nový návštěvníci získají moderně vybavenou základnu takřka neporušenou, objeví nové technologie, vesmírné lodě ale také nepřátele, kteří jsou ještě nebezpečnější než Goauldi. Vedení se ujme dr. Weirová, ale i přesto že nemá vojenskou hodnost se válečným konfliktům v Atlantis nevyhneme.

Většinou jsou hlavní nepřátelé Wraithové, nová rasa, která se živí zabíjením lidí. Příletem Stargate Atlantis týmu do galaxie se ale naruší jejich spánek a Wraithové se probudí dříve než měli. Tak začne boj o získání vlády nad Galaxií a udržení základny Atlantis.

Země vysílá první expedici mimo naší galaxii do potopeného města Atlantis. Skupina kolonizátorů se tak pod vedením doktorky Elizabeth Weirové dozvídá více o našich předcích a největší rase ve vesmírů – Anticích. Dále se seznamují a navazují vztahy s obyvateli okolních planet. Ty sužuje hrozba v podobě krvelačné rasy Wraithů, kteří potřebují lidskou životní energii. Naši noví „Atlanťané“ se snaží pomáhat ostatním a bránit Atlantis za každou cenu, protože Wraithové by mohli na Zemi najít nové loviště. S řešením problémů významně pomáhá i český vědec Radek Zelenka, který občas mluví česky :-)

Hlavní postavy:

dr. Elizabeth Weirová

Veliteĺka základny Atlantis, která musí řešit nelehké problém, které se objevili v nové galaxii.

John Sheppard

Vedoucí týmu na Atlantis, právě ten, který nasazuje krk každým výletem hvězdnou bránou.

Teyla Emmagan

Krásná cizinka, se kterou se John Sheppard potká v první dílu při objevování cizích planet. Nakonec se stanou stálou členkou jejich týmu.

dr. Rodney McKay

Hodně upovídaný člen Sheppardova týmu, který řeší všechny technické problémy a je to jeden z nejlepších vědců na Atlantis.

Obrázky

Ratings:1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček

Co říkáš na tuto epizodu? Přidej komentář!