IT Crowd

Tento anglický seriál pojednává o dvou opravdových ajťácích (Roy a Moss),  kteří jsou pro většinu lidí nepochopitelní. Jejich zvláštní a poklidný život, který tráví ve své pracovně pod zemí, naruší jejich nová šéfka Jen, která nemá informačních technologiích ani páru. Namísto toho, ale se dokáže bez problém bavit s „normálními“ ne-IT lidmi – což je problém Roye a Mosse.

the-it-crowd

V přeplněném a nevzhledném suterénu, hluboko v útrobách budovy Reynholm Industries se skrývají Roy a Moss – pracovníci oddělení informačních technologií, zlořečení i vysmívaní svými bezohlednými kolegy. Jejich život ve světě serverů a protipožárních překážek je násilně přerušen příchodem nového personálního manažera Jen, která toho ví o počítačích asi tolik jako lama (nebo kterýkoliv jiný sudokopytník). Jen nemá zájem pracovat v ubohém suterénu a Roy s Mossem nechtějí jako vedoucího někoho, kdo nerozumí BASICu a nikdy neslyšel o dvojkové soustavě. Časem však přijdou na to, že mít jako vedoucího ženu, může mít i své výhody…

Seriál je vlastně jedna vtipná scénka za druhou, každá je ale tak povedená a originální, že vás určitě nebude nudit. Čím víc se dovídáme o životech těchto tří pracovníků z oddělení IT, tím více nám seriál nechává poznat jejich prostředí mimo práci, které je mnohdy ještě zábavnější.

Partička IT/It Crowd epizody online:

Hlavní postavy:

Moss Maurice

moss

Moss zastupuje v seriálu typ inteligentního, nicméně ve skutečném životě docela neschopného muže. Je to 100%ní ajťák, který žije ve světe jedniček a nul.

Roy

roy

Roy je Mossův kamarád, který mu občas pomáhá s jeho problémy v životě. Není tak úplně neschopný jako Moss, nicméně stále je to je to ajťák.

Jen

jen2

Šéfka It týmu, která dokáže na počítačích dělat jen kliky, dvojkliky, posílání mailů, příjmání mailů…Postava, která přináší mezi dva ajťáky něco nového.

Obrázky

itc4

itc3

itc2

itc1

Ratings:1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček

Co říkáš na tuto epizodu? Přidej komentář!