Film Titanica (1995)

TitanicaPrvá filmárska expedícia k vraku Titanicu v histórii!

Najuznávanejší morskí vedci a filmári spojili svoje sily, aby v roku 1997 po prvý raz od tragédie Titanicu podnikli riskantnú cestu k miestu jeho posledného odpočinku na dne oceána. Tento fascinujúci dokument o vraku najväčšej lode minulého storočia nakrútili v morských hlbinách pôvodne na 70 mm filmový formát a tak diváci mohli po prvý raz zočiť prvé najčistejšie a najjasnejšie zábery vraku Titanicu v histórii. Až po nich sa s vyspelou filmárskou technikou k vraku potopil aj James Cameron, režisér 11-oscarového filmu Titanic, a ďalší filmári, aby nakrútili nové atraktívne filmové snímky, dokonca aj pre 3D kiná.
Unikátny dokumentárny film nám prináša zábery špeciálnych podmorských kamier so svedectvom, ako zbytky
obrovského plavidla prežívajú na morskom dne. Filmom nás sprevádzajú aj oživené spomienky dvoch pasažierov Titanicu, ktorí jeho skazu prežili.

Nepotopiteľná loď, nemysliteľná tragédia Titanic v celkom novom svetle!
10. apríla 1912 z juhoanglického Southhamptonu vyplávala na more najväčšia loď všetkých čias, ale do cieľa nikdy nedorazila. Pri prvej triumfálnej plavbe do New Yorku narazila na obrovský ľadovec… Tragédia Titanicu je príbehom z čias oslnivej elegancie a dodnes živej bolesti. Unikátny dokumentárny film sa pokúša pripomenúť známe fakty, rovnako však ponúka výnimočné a unikátne zábery špeciálnych podmorských kamier, ktoré mohli vzniknúť až desiatky rokov po stroskotaní lode. Dozvieme sa napríklad, že hlavný konštruktér Thomas Andrews vyhlásil: Titanic je prakticky nepotopiteľný. O to zaujímavejšie vyznieva dnešná rekonštrukcia katastrofy, ale aj možnosť sledovať, ako zbytky obrovského plavidla prežívajú na morskom dne. Filmom nás sprevádzajú aj oživené spomienky dvoch pasažierov Titanicu, ktorí prežili jeho skazu. 

Další informace

Sekce: Dokumentární / Krátkometrážní / IMAX
Doba: 40 min
Datum vydání: 1995
Natáčeno v: Kanada / USA
Ostatní jména filmu:

Obsazení filmu

Režie:
Herci/Herečky:

Hodnocení

Naše hodnocení: 96%
Hodnocení uživatelů: 76%
Rozdíl hodnocení: 20%

Titanica ke stažení zdarma

Stáhnout Titanica

Ostatní webové stránky na kterých můžete najít filmy ke stažení zdarma: : filefront, www.rapidshare.com, hotfile, czshare, www.uloz.to, savefile, badongo atd…

Ratings:1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.