Film Tělesná stráž (1961)

Tělesná strážPíše sa rok 1860 a po skončení vlády dynastie Tokugawa, bezmenný samuraj, ktorý sa ocitol bez pána (ronin) putuje krajinou. Dorazí do mestečka, v ktorom je rozpútaná vojna gangov. O moc zápasia dvaja znepriatelení obchodníci. Ronin vycíti, že toto je presne miesto, ktoré ho potrebuje.
Predstavuje sa ako Sanjuro (tridsiatnik). Keď predvedie
svoju šikovnosť s mečom, obaja vodcovia znepriatelených gangov si ho chcú najať za telesného strážcu (jodžimba). Vidí, že mestečko „je plné chlapov, pre ktorých je lepšie byť mŕtvy.“ A tak sa rozhodne poštvať ich proti sebe.Kurosawa sa vyhýba brutalite a možno práve vďaka Č/B prevedeniu je množstvo scén nekrvavých. Napriek tomu vo filme násilie je. Tento eastern je natočený na motívy poviedky Dashiella Hammetta „Red Harvest“. O tri roky neskôr natočil Sergio Leone remake filmu s názvom PER UN PUGNO DI DOLLARI s Clintom Eastwoodom v hlavnej úlohe. Bol však natočený bez Kurosawovho súhlasu, voči čomu sa spoločnosť Kurosawa Production ohradila a získala 15% podiel z produkcie, kompenzáciu 100 000 $ a produkčné práva v Japonsku, Kórei a na Taiwane. Ďalším remakeom Hammetovej poviedky je LAST MAN STANDING s Bruceom Willisom. Zaujímavosťou tiež je, že Tacuja Nakadaj, stelesniteľ pištoľníka Unosukeho, hral aj hlavného darebáka vo voľnom pokračovaní JODŽIMBA s názvom SANDŽURO. Za hlavnú rolu získal v roku 1961 na MFF v Benátkach Toširo Mifune cenu za najlepšieho herca.

Ostatní podrobnosti

Kategorie: Drama / Akční
Délka: 110 min
Vydáno: 1961
Původ filmu: Japonsko
Další názvy:

Ve filmu účinkovali

Režie:
Herci/Herečky:

Hodnocení

Naše hodnocení: 100%
Hodnocení uživatelů: 97%
Rozdíl hodnocení: 3%

Tělesná stráž ke stažení zdarma

Stáhnout Tělesná stráž

Ostatní stránky na jakých je možné nalézt filmy ke stažení zdarma: : badongo, sharerapid, filefront, www.uloz.to, megaupload, savefile, czshare atd…

Ratings:1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.