Film Královský hon za sluncem (1969)

Královský hon za sluncemFilm podle divadelní hry Petera Shaffera ukazuje zánik Incké říše pod náporem španělských dobyvatelů, vedených conquistadorem Franciscem Pizarrem (Robert Shaw). Děj začíná ve Španělsku, kde Pizzaro rekrutuje muže na expedici do Peru. Hlavním cílem je získání zlata a rozšíření moci. Na výpravu se vydávají také katoličtí kněží, kteří chtějí přivést pohany na svoji víru. Pizzarova víra v jedinečnost křesťanského Boha a ve svojí hodnotu začne slábnout, když se setká s charismatickým Atahualpou – vládcem říše, nazývaným Syn Slunce. Děj ukazuje událost z roku 1532, kdy se Atahualpa dostavil s několikatisícovým doprovodem na pozvání Španělů na náměstí v Cajamarce. Zde se stal obětí zrádného útoku pouhé stovky conquistadorů vedených Pizarrem. Pokud chce být zajatý Atahualpa propuštěn na svobodu, musí jeho poddaní naplnit zlatem až ke stropu určenou místnost. Může však španělským dobyvatelům věřit?

Snímek ukazuje konflikt dvou fyzických a myšlenkových světů, rozdílný pohled na Boha a víru. Hlavní linií příběhu je komunikace Pizzara s Atahualpou, dvou rozdílných osobností, které k sobě mají respekt. V hlavních rolích excelují Robert Shaw a Christopher Plummer. I když děj tohoto epického filmu neodpovídá do všech detailů realitě, nechává diváky nahlédnout do historie a připomíná věčně aktuální problémy.

Ostatní informace

Sekce: Dobrodružný / Drama / Historický
Doba: 107 min
Vydáno v: 1969
Pochází z: Velká Británie / USA
Ostatní názvy:

Ve filmu účinkovali

Režie:
Herci/Herečky:

Hodnocení

Naše hodnocení: 85%
Hodnocení uživatelů: 61%
Rozdíl hodnocení: 24%

Královský hon za sluncem ke stažení zdarma

Stáhnout Královský hon za sluncem

Ostatní webové stránky na kterých můžete najít filmy ke stažení zdarma: : warezforum, filefront, www.rapidshare.com, czshare, hotfile, www.uloz.to, megashares atd…

Ratings:1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.