Film Jerguš Lapin (1960)

Jerguš LapinV pohlednicovém prostředí slovenských hor se odehrává baladicky laděný příběh dospívajícího chlapce, jenž vyrůstá v chudobě a s narůstajícím vědomím sociální nespravedlnosti. Dokonce za prací odejde do města, kde však záhy poznává bezuzdné vykořisťování. Nikdy však neztratil smysl pro spravedlnost, ochotu nezištně pomoci. Černobílý snímek je vyprávěný v socrealistických schématech a vybaven jednoznačným ponaučením o třídním zlu, které je třeba vykořenit.
Baladické rozprávanie o chlapcovi z horskej samoty, ktorému žandári zabili otca – zbojníka. Pre Jerguša, ktorý nadovšetko miluje prírodu, nastáva koniec obdobia hier, pretože kvôli zárobku musí nastúpiť do práce – najprv u bohatých sedliakov, neskôr v neďalekej továrni. Ľudská krutosť a nespravodlivosť ho však donútia k neuváženému činu a tak ako kedysi jeho otec aj on uteká pred žandármi do hôr.

Detail

Kategorie: Poetický / Drama
Doba: 85 min
Z roku: 1960
Natáčeno v: Československo
Ostatní názvy:

Ve filmu účinkovali

Režie:
Herci/Herečky:

Hodnocení

Naše hodnocení: 97%
Hodnocení uživatelů: 82%
Rozdíl hodnocení: 15%

Jerguš Lapin ke stažení zdarma

Stáhnout Jerguš Lapin

Další servery na který je možné nalézt filmy online: : savefile, www.rapidshare.com, badongo, warforum, filefront, www.uloz.to, megaupload atd…

Ratings:1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.