Film Exitus (2000)

ExitusAktualizovaná adaptace povídky L. N. Tolstého „Smrt Ivana Iljiče“, jejíž děj se odehrává v současném Hollywoodu.

Ivan Beckman je úspěšný hollywoodský agent, jehož život kromě práce naplňují flámy, drogy a nezávazné vztahy. Kamarádí se s filmovými hvězdami a má pocit, že jeho kariéra je nedotknutelná. Utvrdí se v tom, když pro svou agenturu získá bezcharakterního herce Dona Westa, a všichni jej za to obdivují. Kolik má ale opravdových přátel? Možná, že to prověří zpráva o jeho nevyléčitelné nemoci.
A Ivan se najednou nestačí divit. Těžko se vyrovnává s relativním nezájmem svého okolí a začne si uvědomovat bolestnou pravdu - opravdovou přízeň si nelze koupit. Útěchu hledá opět v drogách, kterými řešil všechny své problémy. Dokáže ve svém utrpení vystoupit ze začarovaného kruhu a nahlédnout do svého nitra?
Mimořádně zdařilá modernizace nadčasového tématu působí v režii Bernarda Rose velmi věrohodně a realisticky. Danny Huston podává v roli Ivana přesvědčivý výkon, který přispívá k takřka dokumentárnímu účinku snímku. Beckmanova osobní tragédie ukazuje nadčasový model, v němž je člověk přinucen k prozření tváří v tvář smrti. Trýznivá bilance jedné lidské existence kontrastuje s pozlátkem a hektičností zábavního průmyslu. Film byl velmi dobře ohodnocen kritikou i získal několik ocenění na světových festivalech.

Další informace

Sekce: Drama
Délka: 92 min
Z roku: 2000
Původ filmu: Velká Británie / USA
Známé také jako:

Ve filmu účinkovali

Režie:
Herci/Herečky:

Hodnocení

Naše hodnocení: 57%
Hodnocení uživatelů: 95%
Rozdíl hodnocení: -38%

Exitus ke stažení zdarma

Stáhnout Exitus

Další weby na jakých je možné nalézt online filmy: : hotfile, warforum, megashares, savefile, megaupload, www.rapidshare.com, warezforum atd…

Ratings:1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.