Dexter

Dexter Morgan. Na jedné straně policejní vyšetřovatel se specializací na krev, na straně druhé profesionální zabiják, který za sebou nenechává stopy. Dexter byl už od děctví trochu jiný – miloval zabíjení. Jeho nevlastní otec – policista Harry ho naučil ovládat své touhy a vytvořil z něj zbraň, která čistí ulice Miami od vrahů, drogových dealerů a celkově od všech špatných lidí. Dexter ovšem není jedináček – Harryho dcera a Dexterova nevlastní sestra je jeho jediný příbuzný, které shodou okolností pracuje jako detektiv a ne jednou se stane, že vyšetřuje vraždu spáchanou Dexterem.

Každá epizoda je něčím zvláštní čím hlouběji nás příběh zatahuje, tím je zamotanější. Jednou si říkáte, jak komplikované to je a o epizodu dál poznáte, že to vlastně ani nebyl problém oproti tomu co se děje nyní.
dexter
V sérii ale nejde jen o příběh Dextera, který hraje ústřední roli ale děj se skládá ze různých zápletek vedlejších postav, které občas navazují na hlavní děj.

Dexter Morgan, na první pohled sympatický vyšetřovatel v nejlepších letech, má nezvyklého koníčka. Zabíjí lidi. Dexter totiž už od dětství prakticky necítí žádné emoce. Jediné, co u něj dokáže ještě zvednout hladinu adrenalinu je usmrcení jiného člověka. Jeho práce forenzního vyšetřovatele (bez problému by zapadl do kriminálky Miami) mu umožňuje přístup k nevyřešeným případům, kde se pachatele nepodařilo usvědčit, Dexter prostě vezme spravedlnost do vlastních rukou a sám se pak spravedlnosti vyhne. Jenže nejde o žádného „mstitele“, sám Dexter s vražděním nemůže přestat a musí pořád naplňovat svou jedinou touhu. Policie se s tak rafinovaným vrahem ještě nesetkala a zdá se, že jeho řádění nemůže (nebo snad ani nechce) zabránit. Aby se Dexter mohl začlenit do společnosti, musí každý den hrát svou roli člověka s normálními emocemi. Ke každé situaci má přiřazenou nějakou emoci, kterou prostě předvede aby ho okolí nepovažovalo za bezcitného a kupodivu se mu to daří (až na občasné škobrtnutí) perfektně. „Člověk“ kterého Dexter hraje je zdvořilý, šarmantní a charismatický, což mu zajišťuje hodně přátel a hezkou přítelkyni (o které se taky nedá říct že by byla normální). Jenže jak dlouho může svobodně po světě takový nebohý psychopat chodit, než si ho někdo všimne?

Hlavní postavy:

Dexter Morgan

Dexter

Dexter – ten, okolo něhož se všechno točí. Policejní vyšetřovatel, vrah, bratr ale hlavně velmi specifická osobnost.

Ritta Bennett

Rita Bennet

Dexterova přítelkyně, která nemá tušení, že její přítel je největší miamský vrah. Má dvě děti ze svého minulého vztahu s Paulem, násilníkem a drogovým dealerem.

Debra Morgan

Debra Morgan

Dexterova nevlastní sestra, která pracuje s Dexterem na policejní stanici.  Během příběhu si také zažije své těžké chvíle.

James Doakes

James Doakes

Seržant Doakes, Dexterův spolupracovník, který jako jeden z mála odhalí Dexterovo tajemství.

Obrázky

Ratings:1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček

Co říkáš na tuto epizodu? Přidej komentář!